Wtorek, 2024-04-30

Imieniny: Balladyny, Lilli

Akcja Sprzątanie Świata

W marcu nasi uczniowie wzięli udział w licznych akcjach poświęconych tematom ekologicznym m.in. w  Eko warsztatach zorganizowanych przez Samorząd Uczniowski, konkursie gminnym Nie wyrzucaj, wykorzystaj” ,”Modzie z recyklingu”, zbieraniu makulatury oraz w Akcji Sprzątanie Świata.

20 marca uczniowie klas I-VII  przystąpili do Akcji Sprzątanie Świata w ramach Miesiąca Ekologii ogłoszonego przez Młodzieżową Radę Miejską.

Dzieci zostały zaopatrzone w rękawice jednorazowe oraz worki na śmieci, następnie sprzątały teren wokół szkoły (okoliczne miejsca i ścieżki otaczające boisko szkolne). Celem przeprowadzonej akcji było uświadomienie dzieciom ważności segregacji śmieci i dbania o środowisko naturalne.

Tekst: AB

Foto: AB, ML