Moja planeta jest całkiem nie z tej ziemi
Moja planeta nie ma ceny
Moja planeta jest rano niewyspana
Moja planeta jest tam gdzie Ty i mama.

SOS - to Ziemia woła ludzi
Jutro tlen już trudniej będzie zbudzić
SOS - ratujmy siebie sami
SOS - do siebie wysyłamy

Majka Jeżowska "Moja Planeta"

Międzynarodowy Dzień Ziemi obchodzony jest co roku 22 kwietnia. Klasa II i III przygotowały ekologiczne przedstawienie pt. " Zostań przyjacielem przyrody - Eko Kapturek" na które  zaprosiły całą społeczność szkolną. W spektaklu przedstawiono zaśmieconą planetę, trudność zdobywania pożywienia przez zwierzęta, wyginięcie niektórych gatunków zwierząt przez zanieczyszczony las, łąkę i rzekę. Dzieci w przedstawieniu ujęły jak ważna jest segregacja śmieci, wrzucanie ich do odpowiednich koszy oraz zbieranie  baterii do specjalnego pojemnika. W ten sposób chronimy naszą Planetę, las i jego mieszkańców. Na końcu dzieci zaśpiewały znaną piosenkę pt. "Moja planeta", w której  zawarte jest wołanie o pomoc dla Ziemi - S.O.S.

Dzieci z chęcią i zaangażowaniem przygotowywały się do odpowiedniej roli ćwicząc intonację głosu, gestykulację oraz układ taneczny.

Tekst: AB

Foto: JT