Spotkanie ze Strażą Pożarną

W ramach akcji „Odblaskowa szkoła” pani Izabela Wawrzyk, koordynatorka projektu na terenie Szkoły Podstawowej im. św. Kingi w Podstolicach, zorganizowała spotkanie z przedstawicielką Ochotniczej Straży Pożarnej w naszej miejscowości.

Pani Katarzyna Pietrzyk przygotowała dla naszych uczniów prelekcję na temat pracy Straży Pożarnej oraz bezpiecznych zachowań na drodze i konieczności noszenia elementów odblaskowych. Pani Pietrzyk zaprezentowała kask i mundur strażacki także wyposażony w pasy odblaskowe i wytłumaczyła, jaką pełnią funkcję zarówno podczas akcji ratunkowych, jak i zwykłego poruszania na drodze. Uczniowie zobaczyli także charakterystyczne czerwone lizaki używane przez służby do zatrzymywania pojazdów na drodze oraz mogli obejrzeć wóz strażacki z pełnym wyposażeniem. Dzięki pani Katarzynie Pietrzyk nasi uczniowie mogli także poznać kolejny ważny numer alarmowy i dowiedzieć się, w jakich sytuacjach należy z niego korzystać.

Podstolice, październik 2016

Tekst i foto: JT